Przedszkole Publiczne Nr 18
Strona głowna  /  Wolontariat

logo

Program ,,Młodzież  w  działaniu”  to  jeden  z  programów  Unii Europejskiej, stworzony  przez  Komisję  Europejską  i  skierowany  do  młodzieży  oraz  osób  pracujących  z  młodzieżą. Uczestnictwo  w  projektach  realizowanych  w  ramach  programu  zgodnie  z  jego  celami  i   priorytetami  wyznaczonymi  przez  Komisje  Europejską pozwala   na  zdobycie  nowych  kompetencji. Program  ,,Młodzież  w  działaniu” , a obecnie Erasmus + , to  przede  wszystkim  program  edukacyjny. Jego  zadaniem  jest  umożliwianie  uczenia  się, rozwoju  osobistego, zdobywania  doświadczenia, rozwijania  aktywności  społecznej. Wolontariat  Europejski  umożliwia  młodym  ludziom  pracę  w  charakterze  wolontariusza  w  innym  kraju  niż  ich  kraj  zamieszkania. Wolontariusz  pracuje  na  rzecz  konkretnej  społeczności  lokalnej.  I tak  oto  w  dniu  30.01.2007  List   Intencyjny  Przedszkola  Publicznego  Nr 18 ,  zatytułowany ,,Daycare  Centre ,,Happy 18”  został  zaakceptowany  przez  Polską  Narodową  Agencję  Programu  Młodzież w  Warszawie.

Po  otrzymaniu  zgody  na  goszczenie  wolontariuszy  należało  złożyć  wniosek  o  przyznanie  funduszy . Przez  cały  ten  czas  wspiera nas  Stowarzyszenie  Inicjatyw  Pozarządowych  w  Szczecinie, które  kieruje całą  przebiegającą (nie ukrywam że trudną dla przedszkola)  procedurą .
Od  roku  2007r  goszczą  w naszym  przedszkolu wolontariusze .  Są to młodzi ludzie, którzy wspierają całoroczną działalność przedszkola oraz pomagają dzieciom w nabywaniu umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Rok szkolny:

2007/2008
Turcja - Muzaffer
Francja -Clem i Ottawia
Włochy - Beata

2008/2009
Armenia - Mariana ,
Czechy - Katerina i Radek
Niemcy - Marian

2009/2010
Niemcy - Franziska
Włochy - Francesca